Atvērta reģistrācija 23. decembra sacensībām!

Jau pēc nepilnām divām nedēļām Biķernieku trasē notiks Rīgas ziemas kausa otrais posms! Dokumentu sadaļā esam publicējuši sacensību nolikumu – arī šoreiz dienu sāksim ar pilnpiedziņas klasēm. Sacensībām pieteikties vari ŠEIT, tikai ņem vērā ka ir atsevišķa reģistrācija pilnpiedziņu klasēm. Tiekamies trasē!

Rīgas ziemas kausa sezona sāksies jau 2. decembrī!

Arī šogad Rīgas ziemas kauss notiks četros posmos, pirmajiem diviem posmiem notiekot decembrī (attiecīgi, 2. un 23. decembris), tad paņemot mazu pauzi janvārī, un sezonas noslēdzošajiem posmiem notiekot 3. februārī un 24. februārī. Dokumentu sadaļā esam publicējuši sezonas nolikumu, reģistrācija pirmajam posmam sāksies divas nedēļas pirms tā norises. Tiekamies trasē!

Sniegotajā Rīgas Ziemas kausa posmā triumfē Sala ar Audi 90 Quattro

Sestdien, 7. janvārī, Biķernieku trasē tika aizvadītas pirmās šī gada autosporta sacensības – Rīgas Ziemas kausa trešais posms. Sniegotais segums šoreiz ieviesa interesantas pārmaiņas, kas rezultātos atspoguļojās ar Jāņa Salas (Audi 90) uzvarām 4WD OPEN un AUDI QUATTRO ieskaitēs.

Ziemas autosprinta seriāla trešajā posmā uz starta izgāja 179 dalībnieki, no kuriem visvairāk – 32 – startēja RWD klasē. Ziema šoreiz bija parūpējusies par izciliem laika apstākļiem, ļaujot braucējiem izbaudīt gan sniegu, gan sacensību otrajā pusē atsegto asfaltu. Tādējādi ātrums šoreiz trasē bija ievērojami lielāks un cīņas vēl spraigākas kā pirmajos sezonas posmos.

Lieliskas sacensības aizvadīja Artūrs Daņiļevskis (Peugeot 206), kuram izdevās izcīnīt uzvaru ne vien Junioros, bet arī 2WD OPEN ieskaitē. Tāpat divi pjedestāli arī Maijai Stakenai (VW Golf), kurai otrā vieta gan Junioru, gan 2WD klasēs. Veiksmīgi sevi pierādīja arī autokrosa leģenda Gints Bujāns (Lada 2108), izcīnot uzvaru 2WD ieskaitē, kā arī kāpjot uz goda pjedestāla otrā pakāpiena 2WD OPEN klasē. Pie pjedestāliem priekšpiedziņās tika arī Einārs Bērze ar Honda Civic (2WD) un Uldis Markuss ar Opel Corsa (2WD OPEN) , izcīnot trešās vietas attiecīgajās ieskaitēs. Trešais rezultāts Junioru klasē šoreiz Adrianam Apsītim (Honda CRX).

Mainīgie laika apstākļi ieviesa pamatīgas izmaiņas RWD un RWD OPEN klašu rezultātos. Vislabāk ar mainīgo segumu, kas sevī apvienoja sniegu, ledu un asfaltu, tika galā Vairis Reinholds (BMW 3. sērija). Viņam šajā posmā sīvā konkurencē izcīnīta uzvara RWD klasē, tāpat arī otrā vieta RWD OPEN ieskaitē. Pagājušā posma uzvarētājs, bijušais drifta čempions Jānis Eglīte (BMW 3. sērija) šoreiz ieguva otro vietu RWD klasē, savukārt sprintu meistaram Jānim Apsītim (BMW 3. sērija) trešā vieta gan RWD, gan RWD OPEN. Pirmo uzvaru pa ilgiem laikiem izcīnīja Voldemārs Kalve (BMW 3. sērija), finišējot kā pirmais RWD OPEN ieskaitē.

Arī pilnpiedziņās šoreiz norisinājās aizraujošas cīņas, kurās vislabāk veicās Jānim Salam ar veco labo Audi 90 Quattro (B2) – uzvaras 4WD OPEN un AUDI QUATTRO klasēs, kā arī trešā vieta 4WD ieskaitē.  Pirmo divu posmu uzvarētājs Kaspars Mamons, šoreiz startējot ar Kārļa Nebara sagatavoto Subaru Impreza, izcīnīja uzvaru 4WD un otro vietu 4WD OPEN. Veiksmīgas sacīkstes arī Jānim Bruzinskim (Audi S3), kuram otrās vietas 4WD un AUDI QUATTRO klasēs. Vēl pie pjedestāliem pilnpiedziņās tika Jānis Balodis ar Subaru Impreza (3. vieta 4WD OPEN) un Jānis Hāns ar Audi A4, kurš ar uzvaru trešajā braucienā izrāva trešo vietu AUDI QUATTRO ieskaitē.

Ātrākais KIDS klasē, kurā var startēt jaunieši no 8 līdz 12 gadu vecumam, otro posmu pēc kārtas bija kartinga talants Toms Strēle (Toyota Yaris). Otrais šoreiz pirmā posma uzvarētājs Klāvs Hāns (Toyota Yaris), savukārt trešā vieta Ādamam Mietulim (Opel Astra). Ātrākā no dāmām šajā posmā bija Dita Siliņa (Audi A3), aiz sevis atstājot Darju Judinu (Opel Astra) un Lauru Grandāni (Subaru Impreza). Savukārt LADA CLASSIC ieskaitē pirmo trijnieku šoreiz veidoja Ervīns Aprups (Lada 2104), Māris Rode (Lada 2107) un Māris Bulāns (Lada).

Rīgas Ziemas kausa seriāla 2022/2023 sezona noslēgsies pēc nepilnām divām nedēļām, kad 21. janvārī tiks aizvadīts sezonas ceturtais posms. Jāatzīmē, ka Biķerniekos notiekošās sacensības domātas gan autosportistiem, gan arī jauniem braucējiem, kas vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes drošā un slēgtā vidē. Tāpat Rīgas Ziemas kauss ir lieliska vieta, kur atrast jaunus domubiedrus, kā arī iegūt padomus no pieredzējušiem sportistiem. Plašāka informācija par sacensībām atrodama gan mājaslapā www.kalvemotorsports.lv/ziema, gan Facebook https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:
1. posms – 3. decembris
2. posms – 17. decembris
3. posms – 7. janvāris
4. posms – 21. janvāris

Rīgas Ziemas kausā starp uzvarētājiem drifta čempions Eglīte un autokrosa leģenda Bujāns

Sestdien, 17. decembrī, Biķernieku trasē tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa otrais posms. Šoreiz uz starta stājās 174 dalībnieki, starp kuriem bija ne vien ierastie līderi, bet arī autokrosa leģenda Gints Bujāns un Eiropas čempions ātrumlaivās Uvis Slakteris.

Pēc īpaši slidenā pirmā posma šoreiz Biķernieku trasē bija ievērojami labāka saķere. No rīta trases segumu veidoja sniegs un ledus, kas braucējiem ļāva kārtīgi izbaudīt pirmo braucienu. Dienas gaitā, protams, Biķernieku trase kļuva slidenāka, kas no braucējiem prasīja ļoti precīzu sniegumu. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, sacensības šoreiz bija sadalītas divās daļās – dienas pirmajā pusē savus braucienus aizvadīja vienas ass piedziņas spēkrati un Kids, Dāmu un Junioru ieskaites, savukārt vakarpusē trasē devās pilnpiedziņas automašīnas.

Kids klasē, kurā startē dalībnieki vecumā no 8 līdz 12 gadiem, pirmo vietu izcīnīja jaunais kartinga talants Toms Strēle (Toyota Yaris), uzvarot divos no trim braucieniem. Otrajā vietā šoreiz Bujānu dinastijas pārstāvis Armands Bujāns (Lada 2108), savukārt trešā vieta Ādamam Mietulim (Opel Astra). Junioros sīvā cīņā uzvara Maijai Stakenai (VW Golf), apsteidzot Adrianu Apsīti (Opel Astra) un Arturu Daņiļevski (Peugeot 206). Jāatzīmē, ka Maijai arī otrā vietu Dāmu klasē, kurā otro posmu pēc kārtas triumfēja Kitija Jeršova (Subaru Impreza), savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Dita Siliņa (Audi A3).

Priekšpiedziņās ļoti veiksmīgas sacensības aizvadīja Einārs Bērze (Honda Civic), izcīnot uzvaru 2WD klasē un otro vietu 2WD OPEN ieskaitē. Sīvākais viņa konkurents bija autokrosa leģenda, bijušais Eiropas vicečempions Gints Bujāns (Lada 2108), kurš attiecīgi pirmais 2WD OPEN klasē un otrais 2WD ieskaitē. Tāpat labs sniegums Maijai Stakenai, kura abās priekšpiedziņu klasēs ierindojās trešajā pozīcijā. 2WD OPEN klasē gan skaitot divus labākos braucienus vienāds punktu skaits ar Maiju bija Arturam Daņiļevskim, tomēr izšķirīgs bija otrais brauciens, kurā viņa finišēja vienu vietu virs Daņiļevska.

Pēc labās Rīgas Ziemas kausa debijas pirmajā posmā bijušais drifta čempions Jānis Eglīte (BMW 3. sērija) šoreiz bija praktiski neapstādināms, uzvarot RWD klasē un finišējot otrais RWD OPEN ieskaitē. Tikpat veiksmīgas sacensības izvērtās arī Jānim Apsītim (BMW 3. sērija), kuram uzvara RWD OPEN un otrā vieta RWD klasē. Aizmugurējās piedziņās goda pjedestālus nokomplektēja Raimonds Eriņš (Volvo 940) ar trešo vietu RWD un Juris Atraskevics kā trešais RWD OPEN ieskaitē. Ātrumlaivu meistars Uvis Slakteris (BMW 3. sērija) 38 pilotu konkurencē RWD klasē ieguva 20. vietu, kamēr viņa dēls Nils izcēlās ar vienpadsmito rezultātu RWD OPEN ieskaitē.

Pilnpiedziņu ieskaitēs otro posmu pēc kārtas dominēja Kaspars Mamons, kurš ar savu Subaru Impreza izcīnīja uzvaras visos sešos braucienos un attiecīgi arī pirmās vietas posma ietvaros 4WD un 4WD OPEN klasēs. Ļoti veiksmīgas sacensības arī Andrim Vanagam (Audi 80), kuram veseli trīs goda pjedestāli – otrais gan 4WD un 4WD OPEN, kā arī pirmais AUDI QUATTRO ieskaitē. Divas trešās vietas un attiecīgi pjedestāli 4WD OPEN un AUDI QUATTRO klasēs Jānim Hānam (Audi A4), kamēr pa pjedestālam arī Kristapam Stepiņam (trešais 4WD) un Gatim Biseniekam (otrais AUDI QUATTRO).

Rīgas Ziemas kausa seriāla 2022/2023 sezona turpināsies jaunajā gadā, kad 7. janvārī tiks aizvadīts sezonas trešais posms. Jāatzīmē, ka Biķerniekos notiekošās sacensības ir domātas gan autosportistiem, gan arī jauniem braucējiem, kas vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes drošā un slēgtā vidē. Tāpat Rīgas Ziemas kauss ir lieliska vieta, kur atrast jaunus domubiedrus, kā arī iegūt padomus no pieredzējušiem sportistiem. Plašāka informācija par sacensībām atrodama gan mājaslapā www.kalvemotorsports.lv/ziema, gan Facebook https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:
1. posms – 3. decembris
2. posms – 17. decembris
3. posms – 7. janvāris
4. posms – 21. janvāris

Rīgas Ziemas kausa sezona startē ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Sestdien, 3. decembrī, ar aizraujošām cīņām un skaistām uzvarām tika atklāta jaunā Rīgas Ziemas kausa sezona. Pirmajā posmā Biķerniekos uz starta izgāja 273 dalībnieki, kas sešus gadus ilgajā seriāla pastāvēšanā ir absolūts rekords.

Rīgas Ziemas kausa pirmais posms dalībniekus sagaidīja ar īstu ziemu – mīnusa grādiem un ledu trasē. Apstākļi Biķernieku konfigurācijā, kas aptvēra gan klasisko auto apli, gan kartinga trasi, bija izaicinoši, jo sportistiem uz ļoti slidenā seguma bija jāmēģina atrast saķeri trases iekšmalās un ārmalās. Interesanti, ka pat pašiem ātrākajiem braucējiem ievērojami atšķīrās izvēlētās trajektorijas, kas dalībnieku parkā pilotu starpā raisīja interesantas diskusijas.

Kā jau ierasts, sacensības pulcēja ļoti plašu dalībnieku klāstu – sākot no titulētiem dažādu disciplīnu autosportistiem līdz dalībniekiem, kas trasē devās pirmo reizi. Īpaši jāuzsver paši jaunākie autosporta censoņi KIDS klasē, kurā var startēt jaunieši līdz 12 gadu vecumam. Jaunākais no tiem bija 8 gadus vecais Klāvs Hāns (Toyota Yaris), kurš šajā ieskaitē izcīnīja arī uzvaru, aiz sevis atstājot Rūdolfu Bērziņu (Toyota Yaris) un Ādamu Mietuli (Opel Astra).

Sīvākā konkurence šoreiz bija RWD klasē, kurā uz starta stājās 51 dalībnieks. Pārliecinošu uzvaru tajā izcīnīja Kristaps Laipnieks (BMW 1. sērija), kurš pēdējos gados sevi veiksmīgi pierādījis gan autošosejā, gan minirallijā. Jāatzīmē, ka Laipniekam izdevās plūkt uzvaras laurus arī RWD OPEN ieskaitē, tādējādi aizvadot ļoti veiksmīgu pirmo Rīgas Ziemas kausa posmu. Lielisku sniegumu demonstrēja arī francūzis Leo Messenger (BMW 3. sērija), kurš zināms kā viens no Baltijas autošosejas čempionāta BMW 325 Cup klases līderiem. Viņš savās ziemas debijas sacīkstēs izcīnīja otro vietu RWD klasē. Trešā vieta RWD ieskaitē sprintu speciālistam Jurim Atraskevicam, savukārt RWD OPEN klasē goda pjedestālu nokomplektēja Kaspars Mamons un Kaspars Sloka.

Priekšpiedziņās izcilu posmu aizvadīja Toms Ozols (VW Golf), uzvarot 2WD OPEN un izcīnot trešo vietu 2WD ieskaitē. Ar to pašu automašīnu braucošā Maija Stakena arī varēja priecāties par divām otrajām vietām šajās klasēs, vienlaikus izcīnot otrās vietas arī Dāmu un Junioru ieskaitēs. Uzvara 2WD klasē šoreiz Adrianam Apsītim (Opel Astra), kurš vienlaikus varēja svinēt arī pirmo vietu Junioros. Trešais starp jauniešiem palika “ABC Race” pilots Arturs Daņiļevskis (Peugeot 206), savukārt 2WD OPEN trešais rezultāts Eināram Bērzem (Honda Civic).

Pilnpiedziņu klasēs lielisku atgriešanos piedzīvoja Kaspars Mamons (Subaru Impreza), kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal izgāja uz starta Rīgas Ziemas kausā. Viņam izdevās izcīnīt četras uzvaras piecos braucienos, tādējādi arī izcīnot uzvaru gan 4WD, gan 4WD OPEN ieskaitēs. Veiksmīgas sacensības arī rallijkrosa pilotam Arnim Odiņam (Subaru Impreza), kurš atzīmējās ar otro vietu 4WD OPEN un trešo vietu 4WD. Otrā vieta 4WD klasē šoreiz Jānim Salam (Audi 90), kamēr 4WD OPEN uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa pieredzējušais Ints Jeršovs (Subaru Impreza).

Īpašajā AUDI QUATTRO klasē, kas jau vairākus gadus kļuvusi par populāru un neatņemamu Rīgas Ziemas kausa sastāvdaļu, pirmajā sezonas posmā triumfēja Andris Vanags (Audi 80), aiz sevis atstājot no autošosejas zināmo Jāni Hānu (Audi A4) un agrāk driftā startējošo Gati Bisenieku (Audi A4). Sīvas cīņas norisinājās arī uz šo sezonu ieviestajā LADA CLASSIC ieskaitē, kurā var startēt ar jebkuru aizmugurējās piedziņas žiguli. 17 dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja Māris Bulāns, pārspējot Reini Balceru un Edgaru Čerkasovu.

Rīgas Ziemas kausa seriāls turpināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām, kad 17. decembrī tiks aizvadīts 2022/2023 sezonas otrais posms. Jāatzīmē, ka Biķerniekos notiekošās sacensības ir domātas gan autosportistiem, gan arī jauniem braucējiem, kas vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes drošā un slēgtā vidē. Tāpat Rīgas Ziemas kauss ir lieliska vieta, kur atrast jaunus domubiedrus, kā arī iegūt padomus no pieredzējušiem sportistiem. Plašāka informācija par sacensībām atrodama gan seriāla mājaslapā www.kalvemotorsports.lv/ziema, gan Facebook vietnē https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:

1. posms – 3. decembris

2. posms – 17. decembris

3. posms – 7. janvāris

4. posms – 21. janvāris

Izmēģini spēkus Rīgas Ziemas kausā – pirmais posms Biķerniekos jau 3. decembrī

Jau 3. decembrī tiks dots starts Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 sezonai. Šī ziemas autosprinta seriālam būs jau sestā sezona, kurā uz starta slavenajā Biķernieku trasē varēs stāties gan pieredzējuši autosportisti, gan arī tie, kas drošā un slēgtā vidē vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon visi Rīgas Ziemas kausa posmi norisināsies Biķernieku trasē. Ziemas autosprinta seriāls sastāvēs no četriem posmiem, no kuriem divi plānoti decembrī, bet divi tiks aizvadīti janvārī. Arī šoziem organizatori paredzējuši uz katru posmu mainīt trases konfigurāciju, lai gan braucējiem, gan skatītājiem sacensības padarītu pēc iespējas aizraujošākas.

Rīgas Ziemas kausā uz starta var stāties gan ar ielas, gan ar sporta automašīnām, tomēr ir pierādījies, ka sniegotajos un slidenajos apstākļos daudz svarīgāki par jaudu ir braucēju meistarība. Dalībnieki sacensībās tiek sadalīti klasēs pēc piedziņām un riepām. 2WD, RWD un 4WD ieskaitēs var piedalīties ar ceļu satiksmei paredzētām riepām, savukārt 2WD OPEN, RWD OPEN un 4WD OPEN riepu izvēle ir brīva. Jāatzīmē gan, ka Biķernieku trases seguma saglabāšanas nolūkos nav atļauts startēt ar radžu riepām.

Bez iepriekšminētajām klasēm Rīgas Ziemas kausā tradicionāli populāras ir arī īpašās AUDI QUATTRO un DĀMU ieskaites. Tā, piemēram, AUDI QUATTRO klasē pagājušajā sezonā uz starta izgāja vairāk nekā 20 Audi markas īpašnieki, savukārt DĀMU klasē savus spēkus sniegotajos apstākļos izmēģināja septiņas braucējas. Jāatzīmē, ka kopumā iepriekšējā sezonā uz starta stājās vairāk nekā 200 dalībnieki. Lai attīstītu jauniešu kustību autosportā, uz šo gadu izveidota jauna JUNIORU ieskaite, kurā ar vientilta piedziņas automašīnu varēs piedalīties jaunieši vecumā līdz 18 gadiem. Vēl viens jaunums uz šo sezonu ir LADA CLASSIC klase – tajā uz starta varēs iziet jebkurš žigulis ar aizmugurējo piedziņu.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon paredzēts, ka no visiem posmiem būs pieejamas foto un video reportāžas, kas attiecīgi iemūžinās dalībnieku pirmos vai jau nākamos soļus autosportā. Tāpat dalībnieku parka kafejnīcā būs iespējams iegādāties siltus dzērienus un ēdienus, kā arī uz ekrāna sekot līdzi aktuālajiem rezultātiem. Plašāka informācija par Rīgas Ziemas kausu un to, kas nepieciešams, lai piedalītos, pieejama www.kalvemotorsports.lv/ziema mājaslapā.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:

1. posms – 3. decembris
2. posms – 17. decembris
3. posms – 7. janvāris
4. posms – 21. janvāris