Rīgas Ziemas kausā uzvarētāja likteni izšķir 0,082 sekundes

Sestdien, 28. decembrī, Biķernieku trasē norisinājās Rīgas Ziemas kausa otrais posms. Vairākās klasēs tika aizvadītas ļoti aizraujošas cīņas par sekunžu desmit- un pat simtdaļām. Tā, piemēram, 4WD ieskaitē uzvarētāju noslēdzošajā braucienā izšķīra vien 0,082 sekundes.

Ja pirmais Rīgas Ziemas kausa posms tika aizvadīts lietainos apstākļos, tad otrajā posmā asfalts visas dienas garumā palika sauss. Lai arī laika temperatūra turējās ap nulle grādiem, teju visu klašu līderi trasē devās ar vasaras riepām. Uz starta šoreiz stājās 161 dalībnieks, no kuriem visvairāk – 25 – startēja RWD klasē.

RZK_2_2

Pēc dalībnieku pozitīvajām atsauksmēm par pirmā posma trases konfigurāciju uz otro posmu tā tika saglabāta līdzīga – lielā auto apļa daļa bija precīzi tāda pati, savukārt kartinga trase šoreiz bija tehniskāka un ar asākiem līkumiem. Pēc sacensībām braucēji atzina, ka otrā posma konfigurācija esot bijusi grūtāka, bet attiecīgi arī interesantāka.

RZK_2_4

Aizraujošākās cīņas šoreiz bija vērojamas 4WD un 4WD OPEN klasēs. 4WD par uzvaru cīnījās Rolands Kaucis (Subaru Impreza), Mārtiņš Ločmelis (Subaru Impreza) un Rolands Upatnieks (Mitsubishi Lancer Evo) un viņiem viss izšķīrās noslēdzošajā trešajā braucienā – tas, kurš tajā uzvarēs, izcīnīs arī pirmo vietu posmā. Un rezultāts bija foto finiša cienīgs – Ločmelis uzlika ātrāko laiku, Upatnieks no viņa atpalika vien par 0,082 sekundēm, savukārt Kaucis ar 0,087 sekunžu atstatumu ierindojās trešajā vietā. Kaucim gan mierinājumu deva MONO 4WD klase – tur viņam uzvara pār Kasparu Mamonu (Subaru Impreza) un Andri Kulbergu (Mitsubishi Lancer Evo).

RZK_2_5

4WD OPEN ieskaitē cīņā par pirmajām pozīcijām iesaistījās Raimonds Tihonovs (Audi 80), kurš ar uzvaru trešajā braucienā nodrošināja sev uzvaru arī posma ietvaros. Otrais aiz viņa Rolands Upatnieks, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Mārtiņš Ločmelis. Jāatzīmē, ka pirmo vietu posmā Tihonovs svinēja arī AUDI QUATTRO klasē, kurā pārspēja gan ar to pašu auto startējošo Lauri Ruskuli, gan arī Intu Dimiņu (Audi 90).

2WD un 2WD OPEN ieskaitēs pēc pirmā brauciena likās, ka atkārtosies Žentiņu ģimenes dominance, tomēr otrā brauciena noslēgumā viņu Honda Civic piedzīvoja sajūga defektu. Tā kā rezultātu noteikšanai vērā ņem divus no trim labākajiem braucieniem, tad, neraugoties uz defektu, Varis Žentiņš svinēja pirmo vietu 2WD un otro vietu 2WD OPEN klasēs, savukārt Modrim Žentiņam otrā vieta 2WD ieskaitē. Veiksmīgas sacensības arī Jānim Spīķim ar VW Golf – uzvara 2WD OPEN, otrā vieta MONO 2WD un trešā vieta 2WD.

RZK_2_1

Aizmugurējo piedziņu cīņās šoreiz ar dienas labāko rezultātu izcēlās Artūrs Cabulis – ar trīs uzvarām trīs braucienos viņam pārliecinoša pirmā vieta RWD OPEN klasē, kā arī izcīnīta trešā vieta RWD ieskaitē. Apgriezta rezultātu secība Jurim Atraskevicam, kurš šoreiz pirmais RWD un trešais RWD OPEN klasēs.

Savukārt MONO RWD pirmo trijnieku veidoja Andris Ozols, Agris Maļauckis un Kristaps Drozdovs. Atgādināsim, ka MONO RWD klasē, tāpat kā pārējās MONO klasēs, piloti startēja ar “Atlas Riepas” piedāvāto Uniroyal MS Plus 77 riepu modeli.

RZK_2_6

Dāmu ieskaitē otrajā posmā uz starta stājās sešas dalībnieces, no kurām šoreiz pārliecinoši ātrākā bija Maija Stakena (VW Golf). Otrajā vietā Marta Starka (Seat Ibiza), bet trešais rezultāts Agatei Krieviņai (VAZ 2108). Nākamais Rīgas Ziemas kausa posms Biķernieku trasē norisināsies 11. janvārī. Sīkāku informāciju par sacīkstēm atrodama gan mājaslapā http://kalvemotorsports.lv/ziema/, gan Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

Rīgas Ziemas kausa 2. posma rezultāti:
MONO 2WD
1. Jānis Baumanis, Renault Clio
2. Jānis Spīķis, VW Golf
3. Voldemārs Kalve, Honda Civic

2WD
1. Varis Žentiņš, Honda Civic
2. Modris Žentiņš, Honda Civic
3. Renārs Zapackis, Honda Civic

2WD OPEN
1. Varis Žentiņš, Honda Civic
2. Modris Žentiņš, Honda Civic
3. Jānis Spīķis, Honda Civic

MONO RWD
1. Andris Ozols, BMW 3. sērija
2. Agris Maļauckis, BMW 3. sērija
3. Kristaps Drozdovs, BMW 3. sērija

RWD
1. Juris Atraskevics, BMW 3. sērija
2. Pēteris Guļāns, BMW 3. sērija
3. Artūrs Cabulis, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Artūrs Cabulis, BMW 3. sērija
2. Andris Aizpurietis, BMW 3. sērija
3. Juris Atraskevics , BMW 3. sērija

MONO 4WD
1. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
2. Kaspars Mamons, Subaru Impreza
3. Andris Kulbergs, Mitsubishi Lancer Evo

4WD
1. Mārtiņš Ločmelis, Subaru Impreza
2. Rolands Upatnieks, Mitsubishi Lancer Evo
3. Rolands Kaucis, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Raimonds Tihonovs, Audi 80
2. Rolands Upatnieks, Mitsubishi Lancer Evo
3. Mārtiņš Ločmelis, Subaru Impreza

AUDI QUATTRO
1. Raimonds Tihonovs, Audi 80
2. Lauris Ruskuls, Audi Quattro
3. Ints Dimiņš, Audi Quattro

DĀMAS
1. Maija Stakena, VW Golf
2. Marta Starka, Seat Ibiza
3. Agate Krieviņa, Vaz 2108