Rīgas Ziemas kausa noslēgumā dominē Vicinskis un Mamons

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pagājušās nedēļas nogales sestdienā, 17. februārī, Biķernieku trasē ar piekto posmu noslēdzās Rīgas Ziemas kausa sezona. Kopvērtējuma cīņas bija spraigas un daudzās klasēs uzvarētāji noskaidrojās vien pašos pēdējos braucienos, gādājot par intrigu un spriedzi visas dienas garumā.

Tāpat kā iepriekšējos divos arī piektajā posmā trasi klāja sniegs un ledus, liekot dalībniekiem braukt prātīgi un precīzi. Uz starta stājās 134 braucēji, no kuriem visvairāk – 18 – piedalījās 4WD OPEN klasē. Šajā un arī 4WD ieskaitē uzvaru svinēja Artis Vicinskis (Subaru Impreza), kurš līdz ar to sev nodrošināja arī pirmās vietas sezonas kopvērtējumā. Jāatzīmē, ka Vicinskim pēdējā posmā SAILUN 4WD klasē pietika ar otro vietu, lai izcīnītu sezonas titulu arī trešajā pilnpiedziņas ieskaitē.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SAILUN 2WD ieskaitē ar veiksmīgiem pēdējiem posmiem un uzvaru sezonas noslēgumā sev pirmo vietu kopvērtējumā nodrošināja Aigars Odziņš (Opel Astra). Turpretim 2WD klasē bija novērojamas patiesi dramatiskas cīņas, jo par sezonas uzvaru cīkstējās Otto Birznieks ar Opel Astra, Renārs Zapackis ar Honda Civic un Nauris Aizsils ar VW Golf.

Lai arī uzvaru posmā izcīnīja Zapackis un viņam kopvērtējumā bija vienāds punktu skaits ar Aizsilu, par sezonas uzvarētāju, pamatojoties uz vienu otro vietu vairāk, kronēts Aizsils. 2WD OPEN klasē noslēdzošajā posmā pirmais bija Artūrs Bondars (Opel Astra), tomēr kopvērtējumā uzvara jau iepriekš pieminētajam Birzniekam.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aizmugures piedziņas jeb RWD ieskaitēs pēdējais posms iezīmēja visas sezonas garumā redzēto. Uzvaras SAILUN RWD, RWD un RWD OPEN klasēs izcīnīja Kaspars Mamons (BMW 3. sērija), tādējādi triumfējot arī visu triju klašu kopvērtējumā. Ar stabilu sniegumu otrais visās trijās ieskaitēs sezonas griezumā Jānis Visockis (BMW 3. sērija).

Audi Quattro klasē pirmo vietu noslēdzošajās sezonas sacensībās izcīnīja Rīgas Ziemas kausa debitants Edgars Tralla ar Audi A4. Uz pēdējo posmu kā līderis šajā ieskaitē ieradās Raivo Dripe (Audi 90), tomēr viņam sacīkstes izvērtās neveiksmīgi, kas uz pirmo vietu kopvērtējumā ļāva pakāpties Intam Dimiņam (Audi 90). Sīvas cīņas norisinājās arī Dāmu klasē, kur pēdējā posmā kopvērtējuma līdere Linda Cikmača piedalījās ar Subaru Impreza. Viņa spēja uzvarēt, attiecīgi nosargājot pirmo vietu sezonā pār Lindu Kundziņu (Audi A3).

RZK5_1

Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa var atrast organizatoru mājaslapā – http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 5. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Aigars Odziņš, Opel Astra
2. Artūrs Bondars, Opel Astra
3. Renārs Zapackis, Honda Civic

2WD
1. Renārs Zapackis, Honda Civic
2. Nauris Aizsils, VW Golf
3. Otto Birznieks, Opel Astra

2WD OPEN
1. Artūrs Bondars, Opel Astra
2. Valters Zviedris, Opel Astra
3. Artūrs Vaido, Opel Astra

SAILUN RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Krišs Jaunzemis, BMW 3. sērija

RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Raivis Galviņš, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Raivis Galviņš, BMW 3. sērija
3. Jānis Visockis, BMW 3. sērija

SAILUN 4WD
1. Edgars Tralla, Audi A4
2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
3. Rolands Kaucis, Subaru Impreza

4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Ints Dimiņš, Audi 90
3. Rolands Kaucis, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Mareks Žukurs, Audi 80

Audi Quattro
1. Edgars Tralla, Audi A4
2. Jānis Sala, Audi 90
3. Ints Dimiņš, Audi 90

Dāmas
1. Linda Cikmača, Subaru Impreza
2. Linda Kundziņa, Audi A3
3. Līga Valdmane, Audi 90