Rīgas Ziemas kausa otrajā posmā Žukurs pārspēj rallijkrosa spīdekli Nitišu

rzk_2_2018_2
Pagājušā gada nogalē Biķernieku trasē norisinājās Rīgas Ziemas kausa otrais posms. Sestdien, 30. decembrī, notikušajās sacensībās pilnpiedziņu ieskaitēs uzvaras izcīnīja ar Mitsubishi Lancer Evo startējošais Mareks Žukurs, pārspējot rallijkrosa pilotu Reini Nitišu (Mitsubishi Lancer Evo).

Lai arī ziema vēl arvien Rīgu nav aplaimojusi ar sniegu, dalībnieku skaits otrajā posmā bija pat lielāks nekā pirmajās Rīgas Ziemas kausa sacīkstēs. Kopumā 11 ieskaitēs uz starta izgāja 195 dalībnieki. Trases konfigurācija Biķerniekos šoreiz veda pretēji, t.i. ar startu kartinga trasē un finišu lielajā trasē.

rzk_2_2018_zukurs

Vienīgais braucējs, kurš ātruma ziņā spēja pietuvoties uzvarētājam Marekam Žukuram, bija pasaules rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs. Viņš otrajā braucienā gan 4WD, gan 4WD OPEN ieskaitēs bija mazāk kā sekundes attālumā, savukārt trešajā braucienā, Žukuram nestartējot, spēja izcīnīt uzvaras. SAILUN 4WD klasē ātrākais aiz Žukura šoreiz Gatis Mitriķis (Mitsubishi Lancer Evo).

RWD ieskaitēs arī otrajā posmā dominēja Kaspars Mamons, izcīnot uzvaras astoņos no deviņiem iebraucieniem un attiecīgi arī kopvērtējumā ieņemot pirmās vietas. Veiksmīgi sacensības izvērtās arī Jānim Visockim un Artim Jēkabsonam, kuriem otrās un trešās pozīcijas RWD un RWD OPEN klasēs. Jāatzīmē, ka visi startēja ar 3. sērijas BMW spēkratiem.

rzk_2_2018_1

Lielākā uzvarētāju dažādība bija vērojama starp priekšpiedziņām, jo katrā ieskaitē bija savs uzvarētājs. SAILUN 2WD triumfēja rallijkrosa pilots Artis Baumanis (Renault Clio), apsteidzot autosportā pieredzējušo Valtu Zvaigzni (Opel Astra), 2WD pirmie Reinis Trūps ar MG ZR, Nauris Aizsils ar VW Golf un jau minētais Baumanis, savukārt 2WD OPEN uzvara Otto Birzniekam (Opel Astra), aiz sevis atstājot Aizsilu un Trūpu.

rzk_2_2018_3

Šīs sezonas jaunievedumā – AUDI QUATTRO ieskaitē – otrajā posmā uzvaru izcīnīja Jānis Sala, otrais Raivo Dripe, bet trešajā vietā Niks Kanders. Negaidīti lielu popularitātes vilni piedzīvoja Dāmu klase, kurā šoreiz sacentās 12 dalībnieces. Pirmā trijnieka rezultāti bija ļoti blīvi, jo to visos braucienos šķīra vien pāris sekundes. Ātrākā beigās Kitija Jeršova, otrā Laura Gluškova, bet trešā Linda Cikmača.

rzk_2_2018_nitiss

Atgādinām, ka Rīgas Ziemas kausa sacensībās startēt var ikviens interesents, jo ļauts piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Nākamā iespēja sacensties būs jau 20. janvārī, kad Biķernieku trasē norisināsies Rīgas Ziemas kausa 3. posms. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā – http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Artis Baumanis, Renault Clio
2. Valts Zvaigzne, Opel Astra
3. Renārs Zapackis, Honda Civic

2WD
1. Reinis Trūps, MG ZR
2. Nauris Aizsils, VW Golf
3. Artis Baumanis, Renault Clio

2WD OPEN
1. Otto Birznieks, Opel Astra
2. Nauris Aizsils, VW Golf
3. Reinis Trūps, MG ZR

SAILUN RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Kristaps Pliķēns, BMW 3. sērija
3. Alvis Buls, BMW 5. sērija

RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Artis Jēkabsons, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Artis Jēkabsons, BMW 3. sērija

SAILUN 4WD
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Gatis Mitriķis, Mitsubishi Lancer Evo
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

4WD
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Reinis Nitišs, Mitsubishi Lancer Evo
3. Jānis Hāns, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Reinis Nitišs, Mitsubishi Lancer Evo
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

Audi Quattro
1. Jānis Sala, Audi 90
2. Raivo Dripe, Audi 90
3. Niks Kanders, Audi 80

Dāmas
1. Kitija Jeršova, Subaru Impreza
2. Laura Gluškova, VW Golf
3. Linda Cikmača, Seat Leon