Rīgas Ziemas kauss Biķerniekos startēs decembrī

Pēc veiksmīgās debijas pagājušajā ziemā Rīgas Ziemas kauss šoziem turpinās uzņemt apgriezienus. Jau pēc divām nedēļām – 9. decembrī – Biķernieku trasē norisināsies pirmais autosprinta sacensību posms, kurā uz starta aicināts ikviens auto vadītājs.

_dsc0271

Tāpat kā pagājušogad arī 2017./2018. gada sezonā visi pieci sacensību posmi norisināsies leģendārajā Biķernieku trasē. Bez atrašanās teju pilsētas centrā galvenā Biķernieku priekšrocība ir tās līdzenais segums, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem ļauj startēt arī ar ikdienas automobiļiem.

_dsc7390

Organizatori ir parūpējušies par dažādām trases konfigurācijām, kas aptvers auto un kartinga trasi un kas solās būt interesantas gan rudenīgos, gan īstos ziemas apstākļos. Tāpat jāatzīmē, ka visi posmi tiks aizvadīti sestdienās.

_dsc0387

Rīgas Ziemas kausā debijas sezonā vienā posmā uz starta vidēji izgāja 120 dalībnieki, cīnoties par godalgām 10 klasēs. Bez šāda formāta sacensībām ierastajām 2WD (OPEN), RWD (OPEN) un 4WD (OPEN) ieskaitēm šajā seriālā atsevišķi tiek apbalvotas arī ātrākās Dāmas un – šīs sezonas jaunums – ātrākie ar Audi Quattro spēkratiem.

Tāpat saglabātas pagājušajā sezonā veiksmīgi sevi pierādījušās SAILUN mono klases (SAILUN 2WD, SAILUN RWD un SAILUN 4WD), kurās var startēt ar šīs markas WST1 vai WST3 modeļiem. Tādējādi dalībnieki savā starpā var sacensties ar identiskām riepām un parādīt stūrēšana māku vienādos apstākļos. Tāpat vairāki piloti ar šīm riepām veiksmīgi cīnījās arī parastajās ieskaites klasēs.

_dsc9946

Starp dalībniekiem Rīgas Ziemas kausā bija gan auto sacensību debitanti, gan arī autosporta zvaigznes kā rallijkrosa piloti Reinis Nitišs un brāļi Jānis un Artis Baumaņi. Jāatzīmē, ka sacīkstēs var startēt gan ar ielas, gan sporta automašīnām, kurām gan slidenajos ziemas apstākļos īpašu priekšrocību nav.

_dsc0258

Sacensību dalībnieku un skatītāju ērtībai trasē visas dienas garumā darbosies kafejnīca. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā –
http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2017./2018. sezonas kalendārs:
1. posms – 9. decembris
2. posms – 30. decembris
3. posms – 20. janvāris
4. posms – 3. februāris
5. posms – 17. februāris