Rīgas Ziemas kausa sezona startē ar rekordlielu dalībnieku skaitu

Sestdien, 3. decembrī, ar aizraujošām cīņām un skaistām uzvarām tika atklāta jaunā Rīgas Ziemas kausa sezona. Pirmajā posmā Biķerniekos uz starta izgāja 273 dalībnieki, kas sešus gadus ilgajā seriāla pastāvēšanā ir absolūts rekords.

Rīgas Ziemas kausa pirmais posms dalībniekus sagaidīja ar īstu ziemu – mīnusa grādiem un ledu trasē. Apstākļi Biķernieku konfigurācijā, kas aptvēra gan klasisko auto apli, gan kartinga trasi, bija izaicinoši, jo sportistiem uz ļoti slidenā seguma bija jāmēģina atrast saķeri trases iekšmalās un ārmalās. Interesanti, ka pat pašiem ātrākajiem braucējiem ievērojami atšķīrās izvēlētās trajektorijas, kas dalībnieku parkā pilotu starpā raisīja interesantas diskusijas.

Kā jau ierasts, sacensības pulcēja ļoti plašu dalībnieku klāstu – sākot no titulētiem dažādu disciplīnu autosportistiem līdz dalībniekiem, kas trasē devās pirmo reizi. Īpaši jāuzsver paši jaunākie autosporta censoņi KIDS klasē, kurā var startēt jaunieši līdz 12 gadu vecumam. Jaunākais no tiem bija 8 gadus vecais Klāvs Hāns (Toyota Yaris), kurš šajā ieskaitē izcīnīja arī uzvaru, aiz sevis atstājot Rūdolfu Bērziņu (Toyota Yaris) un Ādamu Mietuli (Opel Astra).

Sīvākā konkurence šoreiz bija RWD klasē, kurā uz starta stājās 51 dalībnieks. Pārliecinošu uzvaru tajā izcīnīja Kristaps Laipnieks (BMW 1. sērija), kurš pēdējos gados sevi veiksmīgi pierādījis gan autošosejā, gan minirallijā. Jāatzīmē, ka Laipniekam izdevās plūkt uzvaras laurus arī RWD OPEN ieskaitē, tādējādi aizvadot ļoti veiksmīgu pirmo Rīgas Ziemas kausa posmu. Lielisku sniegumu demonstrēja arī francūzis Leo Messenger (BMW 3. sērija), kurš zināms kā viens no Baltijas autošosejas čempionāta BMW 325 Cup klases līderiem. Viņš savās ziemas debijas sacīkstēs izcīnīja otro vietu RWD klasē. Trešā vieta RWD ieskaitē sprintu speciālistam Jurim Atraskevicam, savukārt RWD OPEN klasē goda pjedestālu nokomplektēja Kaspars Mamons un Kaspars Sloka.

Priekšpiedziņās izcilu posmu aizvadīja Toms Ozols (VW Golf), uzvarot 2WD OPEN un izcīnot trešo vietu 2WD ieskaitē. Ar to pašu automašīnu braucošā Maija Stakena arī varēja priecāties par divām otrajām vietām šajās klasēs, vienlaikus izcīnot otrās vietas arī Dāmu un Junioru ieskaitēs. Uzvara 2WD klasē šoreiz Adrianam Apsītim (Opel Astra), kurš vienlaikus varēja svinēt arī pirmo vietu Junioros. Trešais starp jauniešiem palika “ABC Race” pilots Arturs Daņiļevskis (Peugeot 206), savukārt 2WD OPEN trešais rezultāts Eināram Bērzem (Honda Civic).

Pilnpiedziņu klasēs lielisku atgriešanos piedzīvoja Kaspars Mamons (Subaru Impreza), kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal izgāja uz starta Rīgas Ziemas kausā. Viņam izdevās izcīnīt četras uzvaras piecos braucienos, tādējādi arī izcīnot uzvaru gan 4WD, gan 4WD OPEN ieskaitēs. Veiksmīgas sacensības arī rallijkrosa pilotam Arnim Odiņam (Subaru Impreza), kurš atzīmējās ar otro vietu 4WD OPEN un trešo vietu 4WD. Otrā vieta 4WD klasē šoreiz Jānim Salam (Audi 90), kamēr 4WD OPEN uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa pieredzējušais Ints Jeršovs (Subaru Impreza).

Īpašajā AUDI QUATTRO klasē, kas jau vairākus gadus kļuvusi par populāru un neatņemamu Rīgas Ziemas kausa sastāvdaļu, pirmajā sezonas posmā triumfēja Andris Vanags (Audi 80), aiz sevis atstājot no autošosejas zināmo Jāni Hānu (Audi A4) un agrāk driftā startējošo Gati Bisenieku (Audi A4). Sīvas cīņas norisinājās arī uz šo sezonu ieviestajā LADA CLASSIC ieskaitē, kurā var startēt ar jebkuru aizmugurējās piedziņas žiguli. 17 dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja Māris Bulāns, pārspējot Reini Balceru un Edgaru Čerkasovu.

Rīgas Ziemas kausa seriāls turpināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām, kad 17. decembrī tiks aizvadīts 2022/2023 sezonas otrais posms. Jāatzīmē, ka Biķerniekos notiekošās sacensības ir domātas gan autosportistiem, gan arī jauniem braucējiem, kas vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes drošā un slēgtā vidē. Tāpat Rīgas Ziemas kauss ir lieliska vieta, kur atrast jaunus domubiedrus, kā arī iegūt padomus no pieredzējušiem sportistiem. Plašāka informācija par sacensībām atrodama gan seriāla mājaslapā www.kalvemotorsports.lv/ziema, gan Facebook vietnē https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:

1. posms – 3. decembris

2. posms – 17. decembris

3. posms – 7. janvāris

4. posms – 21. janvāris

Izmēģini spēkus Rīgas Ziemas kausā – pirmais posms Biķerniekos jau 3. decembrī

Jau 3. decembrī tiks dots starts Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 sezonai. Šī ziemas autosprinta seriālam būs jau sestā sezona, kurā uz starta slavenajā Biķernieku trasē varēs stāties gan pieredzējuši autosportisti, gan arī tie, kas drošā un slēgtā vidē vēlas uzlabot savas braukšanas prasmes.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon visi Rīgas Ziemas kausa posmi norisināsies Biķernieku trasē. Ziemas autosprinta seriāls sastāvēs no četriem posmiem, no kuriem divi plānoti decembrī, bet divi tiks aizvadīti janvārī. Arī šoziem organizatori paredzējuši uz katru posmu mainīt trases konfigurāciju, lai gan braucējiem, gan skatītājiem sacensības padarītu pēc iespējas aizraujošākas.

Rīgas Ziemas kausā uz starta var stāties gan ar ielas, gan ar sporta automašīnām, tomēr ir pierādījies, ka sniegotajos un slidenajos apstākļos daudz svarīgāki par jaudu ir braucēju meistarība. Dalībnieki sacensībās tiek sadalīti klasēs pēc piedziņām un riepām. 2WD, RWD un 4WD ieskaitēs var piedalīties ar ceļu satiksmei paredzētām riepām, savukārt 2WD OPEN, RWD OPEN un 4WD OPEN riepu izvēle ir brīva. Jāatzīmē gan, ka Biķernieku trases seguma saglabāšanas nolūkos nav atļauts startēt ar radžu riepām.

Bez iepriekšminētajām klasēm Rīgas Ziemas kausā tradicionāli populāras ir arī īpašās AUDI QUATTRO un DĀMU ieskaites. Tā, piemēram, AUDI QUATTRO klasē pagājušajā sezonā uz starta izgāja vairāk nekā 20 Audi markas īpašnieki, savukārt DĀMU klasē savus spēkus sniegotajos apstākļos izmēģināja septiņas braucējas. Jāatzīmē, ka kopumā iepriekšējā sezonā uz starta stājās vairāk nekā 200 dalībnieki. Lai attīstītu jauniešu kustību autosportā, uz šo gadu izveidota jauna JUNIORU ieskaite, kurā ar vientilta piedziņas automašīnu varēs piedalīties jaunieši vecumā līdz 18 gadiem. Vēl viens jaunums uz šo sezonu ir LADA CLASSIC klase – tajā uz starta varēs iziet jebkurš žigulis ar aizmugurējo piedziņu.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šosezon paredzēts, ka no visiem posmiem būs pieejamas foto un video reportāžas, kas attiecīgi iemūžinās dalībnieku pirmos vai jau nākamos soļus autosportā. Tāpat dalībnieku parka kafejnīcā būs iespējams iegādāties siltus dzērienus un ēdienus, kā arī uz ekrāna sekot līdzi aktuālajiem rezultātiem. Plašāka informācija par Rīgas Ziemas kausu un to, kas nepieciešams, lai piedalītos, pieejama www.kalvemotorsports.lv/ziema mājaslapā.

Rīgas Ziemas kausa 2022/2023 kalendārs:

1. posms – 3. decembris
2. posms – 17. decembris
3. posms – 7. janvāris
4. posms – 21. janvāris

Atvērta reģistrācija 3. posmam!

Jau 8. janvārī Rīgas ziemas kauss atgriežas Biķernieku trasē uz sezonas trešo posmu – noskaidrosim vai 21. gada nogales ātrākie braucēji šādus rezultātus spēs uzrādīt arī jaunajā gadā! Dokumentu sadaļā iespējams iepazīties ar posma nolikumu, bet pieteikties un apskatīt jau pieteikto dalībnieku sarakstu var sadaļā reģistrācija. Tiekamies trasē!

Sākusies reģistrācija otrajam posmam!

Pēc aizraujoša un sniegpilna pirmā posma, Rīgas ziemas kauss Biķerniekos atgriezīsies jau 18. decembrī, kad tiks aizvadīts sezonas otrais posms! Dokumentu sadaļā publicēts posma nolikums, bet pieteikties sacensībām iespējams reģistrācijas sadaļā. Tiekamies trasē!

Rīgas ziemas kausa decembra posmi pārcelti!

Sekojot valdības norādēm, vēlamies paziņot ka decembrī plānotie posmi tiek pārcelti uz nenoteiktu laiku. Par janvārī plānoto posmu norisi ziņosim kad būs skaidrs vai plānotajos datumos valstī būs atļauts rīkot sporta pasākumus. Tiksimies trasē 2021. gadā!