Rīgas Ziemas kausa 4. posma sniegā triumfē Vicinskis un Zvaigzne

RZK_4_1

Turpinoties ziemai Latvijā, pagājušajā nedēļas nogalē turpinājās arī Rīgas Ziemas kausa sezona. Biķernieku trasē notikušajā 4. posmā uzvaras SAILUN 4WD un 4WD ieskaitēs svinēja Artis Vicinskis ar Subaru Impreza, kamēr priekšpiedziņās pie divām pirmajām vietām tika Valts Zvaigzne (Opel Astra).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tāpat kā iepriekšējā posmā arī ceturtais posms dalībniekus sagaidīja ar sniegu un ledu. Trasē apstākļi visas dienas laikā mainījās un dažviet braucēji paspēja arī izrakties līdz asfaltam. Kā allaž skatītājus un dalībniekus priecēja gan lielais ekrāns ar aktuālajiem rezultātiem, gan arī garšīgi burgeri no Čārlstona.

Pilnpiedziņās bez Vicinska izcīnīt uzvaru spēja arī Ints Dimiņš (Audi 90), kurš pirmais 4WD OPEN ieskaitē. Viņam vēl trešā vieta 4WD, kamēr pa diviem pjedestāliem arī Rolandam Kaucim (Subaru Impreza) un Marekam Žukuram (Audi 80). Jāatzīmē, ka Audi Quattro klasē šoreiz pirmais Jānis Sala, aiz sevis atstājot gan iepriekšminēto Dimiņu, gan Raivo Dripi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Priekšpiedziņās SAILUN 2WD un 2WD OPEN triumfējušais Zvaigzne uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa arī 2WD ieskaitē. Tajā gan pārsteidzoši uzvara junioram Patrikam Ločmelim (Opel Astra), savukārt trešais Renārs Zapackis, kurš ar savu Honda Civic vienlaikus izcīnīja arī otro vietu SAILUN 2WD klasē. Rīgas Ziemas kausa 2WD ieskaitēs šoreiz startēja arī šajās sacīkstēs vēl neredzēts auto – poļu mazais Fiat 126 ar Ivaru Ērgli pie stūres.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aizmugures piedziņas sezonas līderis Kaspars Mamons šoreiz uzvaru izcīnīja RWD OPEN klasē, bet SAILUN RWD un RWD ieskaitēs viņam vēl pa pjedestālam. SAILUN RWD klasē pirmais Jānis Visockis, savukārt RWD ieskaitē uzvara Aivaram Krastiņam. Visi trīs, protams, sacīkstēs startēja ar 3. sērijas BMW.

Septiņu dāmu konkurencē 4. posmā ātrākā Linda Kundziņa (Audi A3), aiz sevis atstājot Lindu Cikmaču (Citroen C2) un Anastasiju Kozlovsku (Mazda MX-3).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Atgādinām, ka Rīgas Ziemas kausa sacensībās startēt var ikviens interesents, jo ļauts piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Pēdējā iespēja šosezon sacensties būs 17. februārī, kad Biķernieku trasē norisināsies Rīgas Ziemas kausa 5. un noslēdzošais posms. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā – http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 4. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Valts Zvaigzne, Opel Astra
2. Renārs Zapackis, Honda Civic
3. Aigars Odziņš, Opel Astra

2WD
1. Patriks Ločmelis, Opel Astra
2. Valts Zvaigzne, Opel Astra
3. Renārs Zapackis, Honda Civic

2WD OPEN
1. Valts Zvaigzne, Opel Astra
2. Artūrs Bondars, Opel Astra
3. Otto Birznieks, Opel Astra

SAILUN RWD
1. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
2. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
3. Alvis Buls, BMW 5. sērija

RWD
1. Aivars Krastiņš, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Aivars Krastiņš, BMW 3. sērija
3. Andris Lilavs, VAZ 2105

SAILUN 4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Mareks Žukurs, Audi 80

4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Ints Dimiņš, Audi 90

4WD OPEN
1. Ints Dimiņš, Audi 90
2. Jānis Sala, Audi 90
3. Mareks Žukurs, Audi 80

Audi Quattro
1. Jānis Sala, Audi 90
2. Ints Dimiņš, Audi 90
3. Raivo Dripe, Audi 90

Dāmas
1. Linda Kundziņa, Audi A3
2. Linda Cikmača, Citroen C2
3. Anastasija Kozlovska, Mazda MX-3

Sniegotās cīņās Rīgas Ziemas kausa 3. posmā uzvar Vicinskis ar Subaru

rzk_3_vicinskis

Pagājušās nedēļas nogales sestdienā, 20. janvārī, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē kārtīgas ziemas apstākļos tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 3. posms. Ar sniegu un ledu klātajā trasē visās trijās pilnpiedziņu klasēs triumfēja ar Subaru Impreza startējošais Artis Vicinskis.

Ja pirmie divi Rīgas Ziemas kausa posmi norisinājās vēl rudenīgos apstākļos, tad trešās sezonas sacensības gan dalībniekus, gan skatītājus priecēja ar sniegu un ledu. Slidenajos apstākļos jauda vairs neizšķīra pilnīgi neko, līdz ar to rezultātos bija vērojami arī vairāki pārsteigumi. Interesanti, ka 158 dalībnieku vidū bijā arī viesis no Lietuvas – Modestas Gedvygas ar Subaru Impreza spēkratu.

rzk_3_zukurs

Pilnpiedziņu klasēs tuvākais sekotājs Vicinskim bija Rolands Kaucis (Subaru Impreza), kurš SAILUN 4WD un 4WD OPEN ieskaitēs otrais, bet 4WD – trešais. Tāpat uz goda pjedestāla pilnpiedziņu klasēs kāpa autosprintu meistars Mareks Matvejevs (Subaru Impreza), pieredzējušais Ints Dimiņš (Audi 90) un pirmo divu posmu līderis Mareks Žukurs, kurš šoreiz trasē nedevās ar Mitsubishi Lancer Evo, bet gan ar Audi 80. Žukuram arī uzvara Audi Quattro ieskaitē, aiz sevis atstājot Dimiņu un Raimondu Tihonovu.

rzk_3_bondars

Priekšpiedziņās šoreiz veiksmīgas sacensības aizvadīja Otto Birznieks (Opel Astra), izcīnot uzvaras 2WD un 2WD OPEN klasēs. Jāatzīmē, ka 2WD OPEN uz pjedestāla kāpa divi no kartinga sacīkstēm zināmi juniori – desmitgadīgais Tomass Štolcermanis un 15 gadus vecais Artūrs Bondars (abi ar Opel Astra). SAILUN 2WD šoreiz pirmais Aigars Odziņš (Opel Astra), pārspējot Eiropas rallijkrosa vicečempionu Arti Baumani (Renault Clio) un autosporta multimākslinieku Valtu Zvaigzni (Opel Astra).

rzk_3_mamons

RWD un RWD OPEN ieskaitēs uzvaras izcīnīja pirmo divu posmu līderis Kaspars Mamons (BMW 3. sērija), savukārt SAILUN RWD pirmā vieta šoreiz Krišam Jaunzemim. Ar pozitīvu rezultātu mājās devās arī no drifta zināmais Alvis Buls (BMW 5. sērija), kuram trīs trešās vietas. Par pārsteigumu parūpējās vēl divi driftā startējuši braucēji – ar 1. sērijas BMW braucošais Artūrs Mihailovs SAILUN RWD klasē otrajā vietā, bet Andris Aizpurietis (BMW 3. sērija) savās debijas sacensībās finišēja kā otrais RWD ieskaitē.

Dāmu klasē otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja ar Subaru Impreza startējošā Kitija Jeršova, bet otro un trešo goda pjedestāla pakāpienu šoreiz ieņēma Linda Kundziņa (Audi A3) un Linda Cikmača (Citroen C2).

rzk_3_matvejevs

Atgādinām, ka Rīgas Ziemas kausa sacensībās startēt var ikviens interesents, jo ļauts piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Nākamā iespēja sacensties būs jau 3. februārī, kad Biķernieku trasē norisināsies Rīgas Ziemas kausa 4. posms. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā – http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 3. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Aigars Odziņš, Opel Astra
2. Artis Baumanis, Renault Clio
3. Valts Zvaigzne, Opel Astra

2WD
1. Reinis Trūps, MG ZR
2. Nauris Aizsils, VW Golf
3. Artis Baumanis, Renault Clio

2WD OPEN
1. Otto Birznieks, Opel Astra
2. Renārs Zapackis, Honda Civic
3. Artūrs Vaido, Opel Astra

SAILUN RWD
1. Krišs Jaunzemis, BMW 3. sērija
2. Artūrs Mihailovs, BMW 1. sērija
3. Alvis Buls, BMW 5. sērija

RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Andris Aizpurietis, BMW 3. sērija
3. Alvis Buls, BMW 5. sērija

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Alvis Buls, BMW 5. sērija

SAILUN 4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza

4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Ints Dimiņš, Audi 90
3. Rolands Kaucis, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Mareks Žukurs, Audi 80

Audi Quattro
1. Mareks Žukurs, Audi 80
2. Ints Dimiņš, Audi 90
3. Raimonds Tihonovs, Audi 80

Dāmas
1. Kitija Jeršova, Subaru Impreza
2. Linda Kundziņa, Audi A3
3. Linda Cikmača, Citroen C2

Rīgas Ziemas kausa otrajā posmā Žukurs pārspēj rallijkrosa spīdekli Nitišu

rzk_2_2018_2
Pagājušā gada nogalē Biķernieku trasē norisinājās Rīgas Ziemas kausa otrais posms. Sestdien, 30. decembrī, notikušajās sacensībās pilnpiedziņu ieskaitēs uzvaras izcīnīja ar Mitsubishi Lancer Evo startējošais Mareks Žukurs, pārspējot rallijkrosa pilotu Reini Nitišu (Mitsubishi Lancer Evo).

Lai arī ziema vēl arvien Rīgu nav aplaimojusi ar sniegu, dalībnieku skaits otrajā posmā bija pat lielāks nekā pirmajās Rīgas Ziemas kausa sacīkstēs. Kopumā 11 ieskaitēs uz starta izgāja 195 dalībnieki. Trases konfigurācija Biķerniekos šoreiz veda pretēji, t.i. ar startu kartinga trasē un finišu lielajā trasē.

rzk_2_2018_zukurs

Vienīgais braucējs, kurš ātruma ziņā spēja pietuvoties uzvarētājam Marekam Žukuram, bija pasaules rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs. Viņš otrajā braucienā gan 4WD, gan 4WD OPEN ieskaitēs bija mazāk kā sekundes attālumā, savukārt trešajā braucienā, Žukuram nestartējot, spēja izcīnīt uzvaras. SAILUN 4WD klasē ātrākais aiz Žukura šoreiz Gatis Mitriķis (Mitsubishi Lancer Evo).

RWD ieskaitēs arī otrajā posmā dominēja Kaspars Mamons, izcīnot uzvaras astoņos no deviņiem iebraucieniem un attiecīgi arī kopvērtējumā ieņemot pirmās vietas. Veiksmīgi sacensības izvērtās arī Jānim Visockim un Artim Jēkabsonam, kuriem otrās un trešās pozīcijas RWD un RWD OPEN klasēs. Jāatzīmē, ka visi startēja ar 3. sērijas BMW spēkratiem.

rzk_2_2018_1

Lielākā uzvarētāju dažādība bija vērojama starp priekšpiedziņām, jo katrā ieskaitē bija savs uzvarētājs. SAILUN 2WD triumfēja rallijkrosa pilots Artis Baumanis (Renault Clio), apsteidzot autosportā pieredzējušo Valtu Zvaigzni (Opel Astra), 2WD pirmie Reinis Trūps ar MG ZR, Nauris Aizsils ar VW Golf un jau minētais Baumanis, savukārt 2WD OPEN uzvara Otto Birzniekam (Opel Astra), aiz sevis atstājot Aizsilu un Trūpu.

rzk_2_2018_3

Šīs sezonas jaunievedumā – AUDI QUATTRO ieskaitē – otrajā posmā uzvaru izcīnīja Jānis Sala, otrais Raivo Dripe, bet trešajā vietā Niks Kanders. Negaidīti lielu popularitātes vilni piedzīvoja Dāmu klase, kurā šoreiz sacentās 12 dalībnieces. Pirmā trijnieka rezultāti bija ļoti blīvi, jo to visos braucienos šķīra vien pāris sekundes. Ātrākā beigās Kitija Jeršova, otrā Laura Gluškova, bet trešā Linda Cikmača.

rzk_2_2018_nitiss

Atgādinām, ka Rīgas Ziemas kausa sacensībās startēt var ikviens interesents, jo ļauts piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Nākamā iespēja sacensties būs jau 20. janvārī, kad Biķernieku trasē norisināsies Rīgas Ziemas kausa 3. posms. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā – http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Artis Baumanis, Renault Clio
2. Valts Zvaigzne, Opel Astra
3. Renārs Zapackis, Honda Civic

2WD
1. Reinis Trūps, MG ZR
2. Nauris Aizsils, VW Golf
3. Artis Baumanis, Renault Clio

2WD OPEN
1. Otto Birznieks, Opel Astra
2. Nauris Aizsils, VW Golf
3. Reinis Trūps, MG ZR

SAILUN RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Kristaps Pliķēns, BMW 3. sērija
3. Alvis Buls, BMW 5. sērija

RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Artis Jēkabsons, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Artis Jēkabsons, BMW 3. sērija

SAILUN 4WD
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Gatis Mitriķis, Mitsubishi Lancer Evo
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

4WD
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Reinis Nitišs, Mitsubishi Lancer Evo
3. Jānis Hāns, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Reinis Nitišs, Mitsubishi Lancer Evo
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

Audi Quattro
1. Jānis Sala, Audi 90
2. Raivo Dripe, Audi 90
3. Niks Kanders, Audi 80

Dāmas
1. Kitija Jeršova, Subaru Impreza
2. Laura Gluškova, VW Golf
3. Linda Cikmača, Seat Leon

Rīgas Ziemas kausa sezonas atklāšanā triumfē Mareks Žukurs

rzk1_2018_2

Ar iespaidīgu dalībnieku skaitu pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē tika dots starts Rīgas Ziemas kausa otrajai sezonai. Ātrākajās 4WD un 4WD OPEN ieskaitēs pārliecinoši triumfēja ar Mitsbishi Lancer Evo startējošais Mareks Žukurs.

Lai arī ziema līdz Rīgai vēl nav atnākusi, vairāk nekā 170 dalībnieki bija gatavi sacensties arī rudenīgajos apstākļos. Rīta pusē atsevišķas vietas vēl klāja ledus, tomēr pēc pirmajiem dalībniekiem trase atkusa un ar katru braucienu kļuva ātrāka. Jāatzīmē, ka konfigurāciju veidoja gan lielā auto trase ar Ozola un Elkoņa līkumiem, gan arī tehniskā kartinga trase.

rzk1_2018_3

Tradicionāli lielākais dalībnieku skaits bija novērojams pilnpiedziņu klasēs, kurās, kā jau ievadā minēts, triumfēja Mareks Žukurs. Pacīnīties par uzvaru SAILUN 4WD ieskaitē viņam liedza ģeneratora siksnas defekts, tādējādi cīņa par pirmo vietu risinājās starp Arti Vicinski un Rolandu Kauci. Lai arī rezultāti visos trīs braucienos bija ļoti blīvi, uzvara SAILUN 4WD ieskaitē Vicinskim, kuram arī otrās vietas 4WD un 4WD OPEN klasēs.

Lielu popularitāti iemantoja arī šīs sezonas jaunums, Audi Quattro ieskaite, kurā uz starta izgāja 20 piloti ar dažādu paaudžu un modeļu pilnpiedziņas Audi. Ātrākais visos trīs braucienos izrādījās Armands Plume, kuram bez uzvaras starp kvatrām arī trešā vieta 4WD OPEN klasē.

rzk1_2018_4

RWD ieskaitēs dominēja Kaspars Mamons, izcīnot uzvaras SAILUN RWD, RWD un RWD OPEN. Veiksmīgas sacensības arī Jānim Visockim, kurš visās trīs klasēs ierindojās uzreiz aiz Mamona. Priekšpiedziņu konkurencē labu sniegumu demonstrēja Eiropas rallijkrosa vicečempions Artis Baumanis, uzvarot SAILUN 2WD un 2WD OPEN ieskaitēs. 2WD klasē Baumanim otrā vieta, jo labākus rezultātus uzrādīja un uzvaru izcīnīja Nauris Aizsils.

Dāmu ieskaitē šoreiz savā starpā spēkojās četras dalībnieces. Pirmās divas vietas ieņēma Linda Cikmača un Linda Kundziņa, savukārt uz trešā goda pjedestāla pakāpiena Eva Ieviņa.

rzk1_2018_1

Atgādināsim, ka Rīgas Ziemas kausa sacensībās startēt ikviens interesents, jo ļaut piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Nākamā iespēja sacensties būs jau 30. decembrī, kad Biķernieku trasē norisināsies Rīgas Ziemas kausa 2. posms. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā – http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 1. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Artis Baumanis, Renault Clio
2. Renārs Zapackis, Honda Civic
3. Artūrs Bondars, Opel Astra

2WD
1. Nauris Aizsils, VW Golf
2. Artis Baumanis, Renault Clio
3. Reinis Trūps

2WD OPEN
1. Artis Baumanis, Renault Clio
2. Otto Birznieks, Opel Astra
3. Artūrs Vaido, Opel Astra

SAILUN RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Gints Mezītis, BMW 3. sērija

RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Vilnis Vuļs, BMW 3. sērija

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Vilnis Vuļs, BMW 3. sērija

SAILUN 4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Agris Martinsons, Subaru Impreza

4WD
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
3. Raivo Dripe, Audi 90

4WD OPEN
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
3. Armands Plume, Audi

Audi Quattro
1. Armands Plume, Audi
2. Ints Dimiņš, Audi 90
3. Raivo Dripe, Audi 90

Dāmas
1. Linda Cikmača, Seat Leon
2. Linda Kundziņa, Audi A4
3. Eva Ieviņa, BMW 3. sērija

Rīgas Ziemas kauss Biķerniekos startēs decembrī

Pēc veiksmīgās debijas pagājušajā ziemā Rīgas Ziemas kauss šoziem turpinās uzņemt apgriezienus. Jau pēc divām nedēļām – 9. decembrī – Biķernieku trasē norisināsies pirmais autosprinta sacensību posms, kurā uz starta aicināts ikviens auto vadītājs.

_dsc0271

Tāpat kā pagājušogad arī 2017./2018. gada sezonā visi pieci sacensību posmi norisināsies leģendārajā Biķernieku trasē. Bez atrašanās teju pilsētas centrā galvenā Biķernieku priekšrocība ir tās līdzenais segums, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem ļauj startēt arī ar ikdienas automobiļiem.

_dsc7390

Organizatori ir parūpējušies par dažādām trases konfigurācijām, kas aptvers auto un kartinga trasi un kas solās būt interesantas gan rudenīgos, gan īstos ziemas apstākļos. Tāpat jāatzīmē, ka visi posmi tiks aizvadīti sestdienās.

_dsc0387

Rīgas Ziemas kausā debijas sezonā vienā posmā uz starta vidēji izgāja 120 dalībnieki, cīnoties par godalgām 10 klasēs. Bez šāda formāta sacensībām ierastajām 2WD (OPEN), RWD (OPEN) un 4WD (OPEN) ieskaitēm šajā seriālā atsevišķi tiek apbalvotas arī ātrākās Dāmas un – šīs sezonas jaunums – ātrākie ar Audi Quattro spēkratiem.

Tāpat saglabātas pagājušajā sezonā veiksmīgi sevi pierādījušās SAILUN mono klases (SAILUN 2WD, SAILUN RWD un SAILUN 4WD), kurās var startēt ar šīs markas WST1 vai WST3 modeļiem. Tādējādi dalībnieki savā starpā var sacensties ar identiskām riepām un parādīt stūrēšana māku vienādos apstākļos. Tāpat vairāki piloti ar šīm riepām veiksmīgi cīnījās arī parastajās ieskaites klasēs.

_dsc9946

Starp dalībniekiem Rīgas Ziemas kausā bija gan auto sacensību debitanti, gan arī autosporta zvaigznes kā rallijkrosa piloti Reinis Nitišs un brāļi Jānis un Artis Baumaņi. Jāatzīmē, ka sacīkstēs var startēt gan ar ielas, gan sporta automašīnām, kurām gan slidenajos ziemas apstākļos īpašu priekšrocību nav.

_dsc0258

Sacensību dalībnieku un skatītāju ērtībai trasē visas dienas garumā darbosies kafejnīca. Sīkāku informāciju par Rīgas ziemas kausa formātu, noteikumiem un dalības priekšnosacījumiem var atrast organizatoru mājaslapā –
http://kalvemotorsports.lv/ziema – un Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss.

Rīgas Ziemas kausa 2017./2018. sezonas kalendārs:
1. posms – 9. decembris
2. posms – 30. decembris
3. posms – 20. janvāris
4. posms – 3. februāris
5. posms – 17. februāris

Rīgas Ziemas Kausa pirmais posms jau decembra sākumā!

Arvien tuvojas Rīgas Ziemas Kausa jaunā sezona!
Šogad turpināsim pagājušogad veiksmīgi iesākto Sailun monoriepas klasi – šajā (un arī nākamajā) sezonā izmantosim Sailun Ice Blazer WST3 bezradžu riepas. Tiem dalībniekiem, kuriem pēc pagājušās sezonas vēl atlicis kāds WST1 riepu komplekts, uztraukumam nav pamata – būs iespēja Sailun klasēs startēt arī ar šīm riepām.

Kā jaunums šajā sezonā būs Audi Quattro klase, kurā redzēsim dažādu paaudžu Audi pilnpiedziņas automašīnas!

Pirmais posms jau 9. decembrī, iesakām iepazīties ar sacensību nolikumu mājaslapas dokumentu sadaļā. Reģistrācija tiks atvērta nedēļu pirms sacensībām, tiekamies trasē!

unnamed-1

Rīgas Ziemas Kausa 2017/2018 kalendārs

Ziema arvien tuvojas, tāpēc ir pienācis laiks publicēt arī Rīgas Ziemas Kausa kalendāru. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, visi posmi notiks Biķernieku trasē, un sezonas sākums paredzēts jau 9. decembrī!
Sezonas un posma nolikumus publicēsim tuvāko dažu nedēļu laikā. Gatavojam automašīnas un tiekamies trasē!

rzk_afisa2017

Rīgas Ziemas kausa noslēgumā triumfē Blūms ar Mitsubishi Lancer Evolution

rzk5_1

Ar spraigām kopvērtējuma cīņām svētdien, 5. februārī, tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 5. posms. Noslēdzošajās sezonas sacensībās pārliecinoši ātrākos laikus uzrādīja ar Mitsubishi Lancer Evo startējošais Kalvis Blūms, kurš izcīnīja uzvaras visas trīs pilnpiedziņas klasēs.

Lai arī uz ielām bija tīrs asfalts un varēja domāt, ka sacensības norisināsies rudens noskaņās, trasē valdīja ledus, kas gādāja par mānīgu un mainīgu segumu. Dienas gaitā daļā trases ledus atlaidās un vietām parādījās asfalts, tomēr lēni krītošais sniegs trasi padarīja neprognozējami slidenu. Kopā uz starta stājās 95 dalībnieki, kas, ņemot vērā sniega trūkumu, bija labs rādītājs.

rzk5_6

SAILUN 2WD ieskaitē, kurā visi sportisti startē ar vienoto SAILUN WST1 ziemas riepu, pirms posma jau bija skaidrs, ka sezonas kopvērtējumā uzvarējis Miks Ķenavs (Honda Civic). Tomēr pēdējās sacensībās viņam neizdevās noslēgt perfekto sezonu ar uzvaru, jo nācās piekāpties Renāra Zapacka priekšā (Honda Civic). Trešā vieta noslēguma posmā Naurim Ločmelim (Opel Corsa), savukārt sezonas kopvērtējumā aiz Ķenava otro un trešo vietu ieņēma Ģirts Kampmanis (Honda Civic) un Sandis Ābelītis (Renault Megane).

SAILUN RWD klasē par pirmo vietu notika ļoti līdzvērtīga cīņa starp Uldi Auguli un Kasparu Mamonu, jo abi sacensības pabeidza ar divām uzvarām un identisku punktu skaitu. Pateicoties uzvarai tieši pēdējā iebraucienā, uzvara posmā Augulim, tomēr Mamonam skumt nevajadzēja, jo viņš kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju, aiz sevis atstājot Gintu Mezīti (trešā vieta 5. posmā) un Voldemāru Kalvi. Jāatzīmē, ka visi iepriekš minētie sacensībās startēja ar 3. sērijas BMW.

rzk5_4

Raksta ievadā minētais Kalvis Blūms ar uzvarām visos braucienos izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu SAILUN 4WD klasē, bet otrā un trešā vieta ar Subaru Impreza braucošajiem Mārtiņam Bertam un Edgaram Leonovam. Bertam un Leonovam arī otrais un trešais rezultāts sezonas griezumā, savukārt par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Jānis Hāns (Subaru Impreza).

rzk5_5

Priekšpiedziņu klasēs, kā jau pēdējos posmos ierasts, par pirmajām vietām cīnījās ar Opel Astra braucošie piloti. iAuto 2WD šoreiz ātrākie bija Otto Birznieks, Artūrs Vaido un Nauris Ločmelis, savukārt 2WD OPEN godalgotās vietas ieņēma Vaido, Ločmelis un Ivars Uss. Kopvērtējumā iAuto 2WD triumfēja pēdējā posma uzvarētājs Birznieks, tomēr aiz viņa ierindojās stabilu snieguma visas sezonas garumā uzrādījušie Artis Baumanis un Artūrs Bondars. Savukārt 2WD OPEN pie sezonas godalgām tika Mārtiņš Starks, Miks Ķenavs un Artūrs Vaido.

rzk5_3

iAuto RWD ieskaitē pārliecinošu posmu aizvadīja Gints Lapsa, ar uzvaru nostiprinot otro vietu kopvērtējumā. Otrais posmā, bet ceturtais kopvērtējumā Jānis Visockis, savukārt trešais gan posmā, gan sezonas griezumā Mārtiņš Muižnieks. Tomēr sezonas kopvērtējumā pirmais Jānis Apsītis, kuram līdera goda nostiprināšanai pietika arī ar devīto rezultātu noslēguma sacensībās.

Ar teju perfektu sniegumu sezonu noslēdza Kalvis Blūms, kurš triumfēja visos iAuto 4WD un trijos (no četriem) 4WD OPEN iebraucienos. Šie rezultāti arī kopvērtējumā viņam ļāva pacelties uz trešo pozīciju iAuto 4WD un otro vietu 4WD OPEN. Otrais otro posmu pēc kārtas iAuto pilnpiedziņas klasē Edgars Andžāns (Audi 80), kurš aiz sevis atstāja Kasparu Ozoliņu (Mitsubishi Lancer Evo), savukārt kopvērtējumā pirmās divas vietas Jānim Hānam un Tomam Lielkājim (Mitsubishi Lancer Evo). 4WD OPEN otrais posmā un trešais kopvērtējumā Ints Dimiņš (Audi 80), bet trešais sezonas noslēgumā sacensībās Jānis Hāns. Interesanti, ka par sezonas uzvarētāju šajā klasē kļuva Oļģerts Jansons (Audi 80), kurš ne reizi neuzkāpa uz pjedestāla, toties stabili aizvadīja visus sezonas posmus.

rzk5_2

Dāmu klasē šoreiz pārliecinoša uzvara Lindai Kundziņai, kura ar savu Audi A3 pirmā visos četros iebraucienos. Otrā sezonas noslēgumā Zane Zīverte (parasti startēja ar Mitsubishi Lancer Evo, šoreiz ar Audi 80), tomēr kopvērtējumā Linda un Zane mainītās lomās. Trešo vietu posmā izcīnīja debitante Līna Berga (Škoda Yeti), bet kopvērtējuma trešā vieta Anastasijai Kozlovskai (Honda Civic).

Jāatzīmē, ka Rīgas Ziemas kausa pirmā sezona noteikti uzskatāma par izdevušos, jo kopā piecos Biķernieku trasē notikušajos posmos uz starta izgāja 327 dalībnieki. Paldies par to jāsaka arī Rīgas Ziemas kausa atbalstītājiem – Sailun, Valvoline, Mora-Trans, German Automotive Technology, iAuto.lv un Latvijas Gada auto konkursam. Šis veiksmīgi debitējušais sacensību seriāls noteikti nākamajā ziemā atgriezīsies ar lielāku vērienu, tomēr pirms tam vēl gaidāma oficiālā šīs sezonas noslēgšana – 24. februārī (19:00) Biķernieku kompleksās sporta bāzes birojā notiks svinīgā kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana. Sīkāku informāciju par aizvadīto sezonu var meklēt www.kalvemotorsports.lv un Rīgas Ziemas kausa Facebook vietnē: https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

Rīgas Ziemas kausa 5. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Renārs Zapackis, Honda Civic
2. Miks Ķenavs, Honda Civic
3. Nauris Ločmelis, Opel Corsa

SAILUN RWD
1. Uldis Augulis, BMW 325
2. Kaspars Mamons, BMW 325
3. Gints Mezītis, BMW 325

SAILUN 4WD
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Mārtiņš Berts, Subaru Impreza
3. Edgars Leonovs, Subaru Impreza

iAuto 2WD
1. Otto Birznieks, Opel Astra OPC
2. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
3. Nauris Ločmelis, Opel Astra

iAuto RWD
1. Gints Lapsa, BMW 325
2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
3. Mārtiņš Muižnieks, BMW 3. sērija

iAuto 4WD
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Edgars Andžāns, Audi 80
3. Kaspars Ozoliņš, Mitsubishi Lancer Evo

2WD OPEN
1. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
2. Nauris Ločmelis, Opel Astra
3. Ivars Uss, Opel Astra OPC

4WD OPEN
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Ints Dimiņš, Audi 80
3. Jānis Hāns, Subaru Impreza

Rīgas Ziemas kausa ledus cīņās triumfē Dimiņš ar Audi 80

Pagājušajā svētdienā, 22. janvārī, Biķernieku trasē tika aizvadīts ceturtais un priekšpēdējais šīs sezonas Rīgas Ziemas kausa posms. Ātrākajās pilnpiedziņas klasēs šoreiz trīs dažādi uzvarētāji – Mareks Žukurs (SAILUN 4WD), Kalvis Blūms (iAuto 4WD) un Ints Dimiņš (4WD OPEN).

rzk4_3

Lai arī ārā valdīja pavasarīga noskaņa un uz ielām bija vērojams pamatīgs atkusnis, trasē valdīja ledus, kas vien atsevišķās vietās mijās ar asfaltu. Slidenajos apstākļos uz starta stājās 113 dalībnieki, ļaujot braucējiem atkal aizvadīt četrus iebraucienus. Jāatzīmē, ka tāpat kā iepriekšējos posmos arī šoreiz uzvarētāja noteikšanai tika ņemti vērā divi labākie dienas braucieni.

SAILUN 2WD klasē kārtējās pārliecinošās sacensības aizvadīja kopvērtējuma līderis Miks Ķenavs (VW Golf), uzvarot trijos iebraucienos un tādējādi izcīnot arī posma uzvaru. Šis panākums viņam ļāvis jau priekšlaicīgi svinēt uzvaru kopvērtējumā. Otrais posmā ar Honda Civic startējošais Renārs Zapackis, savukārt trešā vieta Jānim Spīķim (Opel Corsa).

rzk4_1

SAILUN RWD ieskaitē katrs pa divām uzvarām braucienos izcīnīja Gints Mezītis (BMW 325) un Uldis Augulis (BMW 325), tomēr tā kā Mezītim labāki pārējo braucienu rezultāti, tad viņam arī uzvara posmā. Trešā vieta šoreiz kopvērtējuma līdera godā esošajam Kasparam Mamonam (BMW 325).

Ar divām uzvarām noslēdzošajos braucienos uzvaru SAILUN 4WD klasē pēdējā brīdī izrāva Mareks Žukurs (Audi 80), aiz sevis atstājot ar Mitsubishi Evo braucošo Kalvi Blūmu un Mārtiņu Bertu (Subaru Impreza). Neveiksmīgi šoreiz nostartēja allaž starp favorītiem ierindojamais Jānis Hāns, iegūstot vien 5. vietu, tomēr kopvērtējumā viņš vēl arvien līdera pozīcijā.

rzk4_4

Interesanti rezultāti bija novērojami iAuto 2WD un 2WD OPEN ieskaitēs, jo abās goda pjedestāls bija identisks – pirmais Otto Birznieks, otrais Artūrs Vaido, bet trešais Jānis Spīķis. Spraigas cīņas bija vērojamas iAuto RWD klasē, jo katrā braucienā bija savs uzvarētājs un pirmajām divām posma kopvērtējuma vietām vienāds punktu skaits. Stabilākus rezultātus visas dienas garumā uzrādīja Mārtiņš Muižnieks (BMW 3. sērija), tādējādi apsteidzot Jāni Apsīti (BMW 325), bet trešais šoreiz Gints Lapsa (BMW 325).

rzk4_2

iAuto 4WD ieskaitē ar trīs braucienu uzvarām nepārspējams bija Kalvis Blūms, aiz sevis atstājot Edgaru Andžānu un Mareku Žukuru, kuri abi startēja ar ar Žukura Audi 80. Kopvērtējumā gan pēc šī posma vadībā izvirzījies Jānis Hāns. 4WD OPEN klasē dominēja Ints Dimiņš (Audi 80), uzvarot arī trijos no četriem iebraucieniem. Otrais jau iepriekš minētais Kalvis Blūms, bet trešā vieta ar Subaru Impreza braucošajam Dainim Rasam.

Dāmu klasē trešo uzvaru pēc kārtas svinēja kopvērtējuma līdere Zane Zīverte (Mitsubishi Lancer Evo), otrā Linda Kundziņa (Audi A3), bet trešā Anastasija Kozlovska (Honda Civic). Interesanti, ka tieši šāds ir arī klases kopvērtējums pēc pirmajiem četriem posmiem. Piektais un noslēdzošais Rīgas Ziemas kausa posms Biķernieku trasē norisināsies 5. februārī.

rzk4_5

Atgādināsim, ka sacensībās var piedalīties ikviens interesents gan ar ielas, gan ar sporta automašīnu. Ja ir radusies interese, tad sīkāka informācija par aizvadītajām un gaidāmajām sacensībām atrodama gan www.kalvemotorsports.lv mājaslapā, gan arī Rīgas Ziemas kausa Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

Rīgas Ziemas kausa 4. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Miks Ķenavs, VW Golf
2. Renārs Zapackis, Honda Civic
3. Mārtiņš Spīķis, Opel Astra

SAILUN RWD
1. Gints Mezītis, BMW 325
2. Uldis Augulis, BMW 325
3. Kaspars Mamons, BMW 325

SAILUN 4WD
1. Mareks Žukurs, Audi 80
2. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
3. Mārtiņš Berts, Subaru Impreza

iAuto 2WD
1. Otto Birznieks, Opel Astra OPC
2. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
3. Jānis Spīķis, Opel Astra

iAuto RWD
1. Mārtiņš Muižnieks, BMW 3. sērija
2. Jānis Apsītis, BMW 325
3. Gints Lapsa, BMW 325

iAuto 4WD
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Edgars Andžāns, Audi 80
3. Mareks Žukurs, Audi 80

2WD OPEN
1. Otto Birznieks, Opel Astra OPC
2. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
3. Jānis Spīķis, Opel Astra

4WD OPEN
1. Ints Dimiņš, Audi 80
2. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
3. Dainis Rasa, Subaru Impreza

DĀMAS
1. Zane Zīverte, Mitsubishi Lancer Evo
2. Linda Kundziņa, Audi A3
3. Anastasija Kozlovska, Honda Civic

Rīgas Ziemas kausa trešajā posmā uzvaru izcīna rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs

rzk3_5

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu svētdien, 8. janvārī, Biķernieku trasē tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 3. posms. 169 dalībnieku konkurencē absolūti ātrākais bija pasaules rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs, kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru 4WD OPEN ieskaitē.

Trases konfigurācija bija līdzīga pirmajā posmā pieredzētajai, tomēr atšķirīga šoreiz bija ieeja kartodromā – pēc asa labā pagrieziena sekoja plašs un ātrs kreisais pagrieziens. Ar sniegu un ledu bagātais segums bija pārbaudījums, jo pirmajā braucienā daudzi piloti ieslīdēja trases malās esošajās kupenās, tomēr ar katru nākamo braucienu šo incidentu skaits samazinājās. Sacensībās tika aizvadīti trīs iebraucieni, no kuriem posma kopvērtējumā tika ņemti vērā divi labākie.

rzk3_3

SAILUN mono riepu klasēs šoreiz uz starta stājās arī rekordliels dalībnieku skaits – 32. SAILUN 2WD ieskaitē pārliecinoša uzvara Mikam Ķenavam (VW Golf), kurš aiz sevis atstāja Mārtiņu Spīķi (Opel Corsa) un ar Honda Civic startējošo Renāru Zapacki. SAILUN RWD klasē ar diviem uzvarētiem braucieniem pirmais Kasparam Mamons, otrais ar vienu uzvarētu braucienu Gints Mezītis, bet trešā pozīcija Voldemāram Kalvem (visi trīs startēja ar 3. sērijas BMW).

SAILUN 4WD ieskaitē cīņa par pirmo trijnieku izvērtās ļoti sīva, jo katrā no braucieniem bija cits uzvarētājs. Labākais beigās ar vienu uzvaru un vienu trešo vietu izrādījās Edgars Leonovs (Subaru Impreza), otrā vieta pirmo posmu līderim Jānim Hānam (Subaru Impreza), savukārt trešo vietu izrāva Toms Lielkājis ar Mitsubishi Lancer Evo. Lai arī Mārtiņam Bertam (Subaru Impreza) divu braucienu summā bija tāds pats punktu skaits kā Lielkājim, Bertam trešajā braucienā zemāks rezultāts un attiecīgi ceturtā vieta.

rzk3_4

Interesanti rezultāti bija novērojami iAuto 2WD un 2WD OPEN klasēs, jo pjedestālu veidoja vieni un tie paši piloti. Ja iAuto 2WD pārliecinoša uzvara rallijkrosa pilotam Artim Baumanim (Renault Clio), tad 2WD OPEN uzvaras laurus plūca ar Opel Corsa braucošais Mārtiņš Starks. Baumanim un Starkam pa trešajām vietām attiecīgi sevis neuzvarētajā klasē, savukārt otrā vieta gan iAuto 2WD, gan 2WD OPEN Artūram Vaido, kurš startēja ar Opel Astra OPC.

Visplašāk pārstāvētā bija iAuto RWD klase, kurā uz starta stājās 41 dalībnieks. Arī šeit pjedestāla cīņas bija ļoti līdzvērtīgas, jo katram no pirmā trijnieka pa uzvarai, savukārt pirmajiem diviem divu braucienu summā vienāds punktu skaits. Uzvaru ar labāku “atmesto” rezultātu gan izcīnīja Jānis Apsītis (BMW 3. sērija), otrais Jānis Visockis (BMW 325ti), bet trešais Gints Lapsa (BMW 325ti).

rzk3_6

iAuto 4WD ieskaitē ļoti pārliecinoša uzvara ar pirmo vietu visos trīs iebraucienos Mārcim Stūriškam (Subaru Impreza), aiz kura ierindojās Mareks Žukurs, kurš gan dzinēja defekta dēļ aizvadīja vien pirmos divus braucienus. Ar divām otrajām vietām Žukuram gan pietika, lai ar savu Audi 80 izcīnītu otro vietu arī posma kopvērtējumā, savukārt trešā vieta ar Subaru Impreza startējošajam Mārtiņam Ločmelim.

Kā ievadā minēts 4WD OPEN klasē šoreiz dominēja Reinis Nitišs, izcīnot uzvaras visos trijos braucienos. „Nedēļas vidū redzēju informāciju, ka ir posms un zināju, ka esmu brīvs. Vakar gan vēl biju Jēkabpilī un bija problēmas ar automašīnu, bet bija iemesls tās operatīvi novērst un ierasties uz sacensībām. Veicās labi, jau ar pirmo braucienu spēju uzrādīt ātrāko laiku 4WD OPEN klasē. Var teikt, ka diena izdevusies, cilvēki pozitīvi, sacentās savā starpā un izbaudīja dienu,” tā aizvadīto Rīgas Ziemas kausa posmu komentē rallijkrosa pilots.

rzk3_1

Otro vietu 4WD OPEN ar divām otrajām vietām braucienos izcīnīja Ints Dimiņš ar Audi, bet trešais šoreiz Dainis Rasa (Subaru Impreza). Dāmu klasē otro uzvaru pēc kārtas svinēja Zane Zīverte (Mitsubishi Lancer Evo), aiz sevis atstājot ar Audi braucošo Lindu Kundziņu, bet trešā vieta Zanei Lielkājai (Ford Fiesta).

Nākamais Rīgas Ziemas kausa posms Biķernieku trasē norisināsies 22. janvārī. Sacensībās var piedalīties ikviens interesents gan ar ielas, gan ar sporta automašīnu. Ja ir radusies interese, tad sīkāka informācija par aizvadītajām un gaidāmajām sacensībām atrodama gan www.kalvemotorsports.lv mājaslapā, gan arī Rīgas Ziemas kausa Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

rzk3_2

Rīgas Ziemas kausa 3. posma rezultāti:
SAILUN 2WD
1. Miks Ķenavs, VW Golf
2. Mārtiņš Spīķis, Opel Corsa
3. Renārs Zapackis, Honda Civic

SAILUN RWD
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Gints Mezītis, BMW 3. sērija
3. Voldemārs Kalve, BMW 323

SAILUN 4WD
1. Edgars Leonovs, Subaru Impreza
2. Jānis Hāns, Subaru Impreza
3. Toms Lielkājis, Mitsubishi Lancer Evo

iAuto 2WD
1. Artis Baumanis, Renault Clio
2. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
3. Mārtiņš Starks, Opel Corsa

iAuto RWD
1. Jānis Apsītis, BMW 3. sērija
2. Jānis Visockis, BMW 325ti
3. Gints Lapsa, BMW 325ti

iAuto 4WD
1. Mārcis Stūriška, Subaru Impreza
2. Mareks Žukurs, Audi 80
3. Mārtiņš Ločmelis, Subaru Impreza

2WD OPEN
1. Mārtiņš Starks, Opel Corsa
2. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
3. Artis Baumanis, Renault Clio

4WD OPEN
1. Reinis Nitišs, Mitsubishi Lancer Evo
2. Ints Dimiņš, Audi
3. Dainis Rasa, Subaru Impreza

DĀMAS
1. Zane Zīverte, Mitsubishi Lancer Evo
2. Linda Kundziņa, Audi
3. Zane Lielkāja, Ford Fiesta