Sniegotajā Spilves rudens kausa 3. posmā uzvar Vicinskis ar Subaru

Pagājušajā nedēļā Latviju un īpaši Rīgas reģionu pārsteidza pamatīgs sniegputenis, līdz ar to Spilves rudens kausa 3. posms norisinājās pavisam ziemīgos apstākļos. Vislabāk ar tiem galā tika Artis Vicinskis, kurš ar savu Subaru Impreza izcīnīja uzvaras gan 4WD, gan 4WD OPEN ieskaitēs.

spilve_3_posms_1

Lai arī sniegs un ledus atbaidīja daļu dalībnieku, kas vēl nebija sagatavojušies ziemas apstākļiem, aizvadītajā sestdienā uz starta Spilves lidlaukā tāpat stājās 53 dalībnieki. Kā ierasts, lielākais dalībnieku skaits bija RWD jeb aizmugurējās piedziņas klasē.

Izšķūrētajā trasē segums visas dienas garumā bija ļoti mainīgs. Ja pirmā brauciena laikā trase teju visā garumā bija vēl ar sniegu un ledu, tad jau otrajā braucienā vairāk nekā puse no tās bija ar slapja un dubļaina asfalta segumu. Trešā brauciena sākumā, kad brauca 2WD un RWD klases, trase bija kļuvusi vēl ātrāka, tomēr tad iepriekš atkusušais segums atkal sasala, trasei kļūstot pat lēnākai nekā pirmā brauciena laikā.

spilve_3_posms_2

2WD un 2WD OPEN ieskaitēs vislabāk ar mainīgajiem apstākļiem galā tika Mārtiņš Roze (VW Golf) un Reinis Trūps (MG ZR), kuri abās klasēs ar ievērojamu pārsvaru ieņēma pirmās divas pozīcijas. Ļoti sīvā savstarpējā cīņā Rozem uzvara 2WD, savukārt Trūpam 2WD OPEN klasē. Trešā vieta 2WD klasē ar Honda CRX startējošajam Ingum Timofevejam, savukārt 2WD OPEN trešais Edvīns Vansovičs, kurš pilotēja VW Golf automobili.

RWD klasē pārliecinošu sniegumu demonstrēja Mārtiņš Prūsis (BMW 3. sērija), divu braucienā summā par 7 sekundēm pārspējot Gintu Lapsu (BMW 325). Vēl trīs sekundes aiz Ginta kā trešais finišēja Mārtiņš Kļava (BMW 316), savukārt pirmo divu posmu uzvarētājam Robertam Rodem (Toyota Corolla) šoreiz ceturtais rezultāts.

spilve_3_posms_3

Abās pilnpiedziņu ieskaitēs triumfēja jau iepriekš minētais Artis Vicinskis, aiz sevis atstājot Sandi Eisleru (Mitsubishi Lancer Evo) un Miku Neško (Subaru Impreza). 4WD ieskaitē otrais Eislers un trešais Neško, savukārt 4WD OPEN klasē abi mainītās pozīcijās. Ar pilnpiedziņas Subaru Impreza šoreiz startēja arī Dāmu ieskaites uzvarētāja Laura Baļķīte, kura pārspēja Līgu Valdmani (BMW 3. sērija) un no drifta sacensībām zināmo Sabīni Andriksoni (Subaru Impreza).

Kā jau Spilves rudens kausā ierasts arī šoreiz visu klašu pirmās trīs vietas tika gan pie naudas balvām, kas ir unikāla parādība autosprinta sacīkstēs, gan arī pie balvām no šī seriāla atbalstītājiem – MORA-Trans, IAutolv, Gada Auto, GAT Baltic un BSR KidsZone.

spilve_3_posms_4

Spilves rudens kausa ceturtais un noslēdzošais posms norisināsies 20. novembrī, savukārt pēc tam jau 3. decembrī tiks dots starts Spilves ziemas kausam. Piedalīties var gan ar ielas, gan ar sporta auto, līdz ar to pie intereses sīkāka informācija par aizvadītajām un gaidāmajām sacensībām atrodama seriālu Facebook vietnē – https://www.facebook.com/spilvesautotrase. Tāpat informāciju var smelties organizatoru mājaslapā www.kalvemotorsports.lv.

Spilves rudens kausa 3. posma rezultāti:

2WD
1. Mārtiņš Roze, VW Golf II
2. Reinis Trūps, MG ZR
3. Ingus Timofejevs, Honda CRX

RWD
1. Mārtiņš Prūsis, BMW 3. sērija
2. Gints Lapsa, BMW 325
3. Mārtiņš Kļava, BMW 316

4WD
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Sandis Eislers, Mitsubishi Lancer Evo
3. Mikus Neško, Subaru Impreza

2WD OPEN
1. Reinis Trūps, MG ZR
2. Mārtiņš Roze, VW Golf II
3. Edvīns Vansovičs, VW Golf II

4WD OPEN
1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
2. Mikus Neško, Subaru Impreza
3. Sandis Eislers, Mitsubishi Lancer Evo

DĀMAS
1. Laura Baļķīte, Subaru Impreza
2. Līga Valdmane, BMW 3. sērija
3. Sabīne Andriksone, Subaru Impreza